Masaż w Twoim domu

Wykonuję odpowiednio dostosowany do potrzeb, profesjonalny masaż z dojazdem.  Zrelaksuj się i wybierz masaż dla siebie w zaciszu własnego domu.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i posiadanej wiedzy z zakresu fizjoterapii i fizjologii człowieka, za pomocą masażu pomagam w uśmierzeniu dolegliwości bólowych, zmniejszeniu dolegliwości pourazowych i napięcia spowodowanego stresem. Możesz także po prostu odpocząć po długim dniu pracy wybierając masaż relaksacyjny lub podarować komuś wspaniały prezent, który sprawi bliskiej osobie przyjemność.

Po ustaleniu dogodnego terminu i godziny pojawię się pod wskazanym adresem ze specjalistycznym przenośnym stołem do masażu.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to sekwencyjnie wykonywane po sobie odpowiednio dobrane chwyty, zaczynające się od powierzchniowych warstw skóry do tkanek głębiej położonych, na których „pracuje” terapeuta.  Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu fizjoterapii, ponieważ w krótkim czasie przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne. Może być wykonywany całościowo lub na poszczególne części ciała.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy  ma na celu pomóc wyleczyć konkretne dolegliwości. Najczęściej zalecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Przynosi ulgę bolącym partiom ciała, jako działanie miejscowe, wpływając na przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz chłonki
w naczyniach chłonnych. Masaż leczniczy ma także działanie ogólnie polegające na pobudzeniu układu nerwowego, który za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej jest w stanie wpłynąć pozytywnie na wszystkie narządy i układy organizmu.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pozytywnie wpływa na nasze ciało, ale również na nasze samopoczucie. Jego głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała, wyciszenie umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia. Masaż relaksacyjny czerpie wiele z technik masażu klasycznego, korzysta z całego spektrum ruchów: uciskania, ugniatania, głaskania
i rozcierania. Nie stosuje się natomiast gwałtownych ruchów i silnego nacisku. 

Masaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny oddziałuje na układ chłonny, dzięki czemu doskonale sprawdza się  zarówno pod kątem leczniczym, jak i kosmetycznym. Głównym celem drenażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia oraz zmniejszenie widoczności obrzęków na ciele.  W efekcie pozwala poprawić motorykę układu chłonnego, redukować obrzęki oraz regenerować uszkodzony układ limfatyczny.

Masaż sportowy

Masaż sportowy dedykowany jest osobom, które  czynnie uprawiają aktywność fizyczną. Jego głównym celem jest przygotowanie określonej grupy mięśni do aktywności ruchowej. Dzięki temu, sportowcy mogą chronić swoje ciało przed kontuzjami.  Masaż sportowy jest bardziej intensywny, techniki wykonywane są z większą siłą, przez co nie zawsze jest bezbolesny.

Masaż funkcjonalny

Masaż funkcjonalny jest jednym z elementów terapii manualnej tkanek miękkich. To połączenie masażu z ruchem w stawie. Podstawowym założeniem masażu funkcjonalnego jest odbudowanie prawidłowych, zintegrowanych wzorców ruchowych, które mogły ulec zniekształceniu poprzez uraz lub złe nawyki.  Pomaga w rozluźnieniu  napiętych mięśni
i ścięgien, pozwalając odzyskać swobodę ruchu oraz zniwelować ból i ograniczenie ruchomości.